Evex Logistic

Dla Logistic-Evex przewóz ładunków dla branży automotive jest jedną ze specjalności. Przez blisko 20 lat działalności w transporcie ciężarowym całopojazdowym (FTL) oraz częściowym (LTL) współpracował i współpracuje z wieloma firmami z branży Automotive. Są to producenci samochodów jak i producenci części. Corocznie przewozimy tysiące ton ładunków dla branży Automotive. Jesteśmy specjalistami którzy są w stanie zrealizować nawet najbardziej skompliowane zlecenia od producentów pojazdów lub części. Wielokrotnie pracowaliśmy dla Fabryki Volkswagena w Antoninku, Białężycach, Volkswagen AG Polska, Ford Gmbh, Fiat, Opel, BWM, Mercedes i inne.

Tabor Logistic-Evex – przewóz ładunków dla branży automotive

Rynek motoryzacyjny w Polsce to przede wszystkim producenci części, będacy dostawcami dla producentów samochodów. Sektor branży automotive charakteryzuje się w Polsce dużą dynamiką i różnorodnością zleceń. Jest to jeden z kluczowych sektorów polskiej produkcji przemysłowej odpowiadający za dużą część obrotów.

Co ciekawe polski eksport motoryzacyjny to ponad 18.8% krajowego eksportu. Ponad połowa produkcji części samochodowych jest przeznaczona na eksport. Największymi odbiorcami są: Niemcy, Wielka Brytania. Włochy oraz Czechy.

W związku z powyższym kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu procesów produkcyjnych jest wybór odpowiedniego partnera logistycznego który na czas, z zachowaniem wszystkich wymaganych czynników, dostarczy produkt na linię produkcyjną. Nie da się ukryć, że specyfika sektora motoryzacyjnego czyni z niego jeden z najtrudniejszych w branży TSL. Utarła się także opinia iż wymagania stawiane przez branżę automotive determinują trendy panujące w logistyce, dlatego że procesy logistyczne i łańcuch dostaw jest bardzo skomplikowany.

Warto wspomnieć o podstawowych czynnikach decydujących o współpracy pomiędzy producentem i przewoźnikiem. Jest nim precyzja transportu rozumiana jako możliwości systemowe w zakresie integracji procesów z klientem, gotowość raportowania wskaźników, terminowość itp.
Przewoźnik musi także wykazać się możliwością obsługi producenta w całym łańcuchu dostaw.

W kontekście terminowości istotnym jest, aby osoby zarządzające transportem danej firmy posiadały wiedzę w zakresie czynników które w znaczący sposób wpływają na czas przejazdu, ewentualnych sytuacji które mogą wpłynąć na koordynację transportu.

Innym znaczącym czynnikiem w procesie określanym jako przewóz ładunków dla branży automotive jest praca samych kierowców, odpowiedzialność za przewożony ładunek, doświadczenie w prowadzeniu dużych aut, doświadczenie w załadunku i rozładunku.

Kolejną kwestią którą warto poruszyć jest tabor. Przy przewożeniu dużych ładunków warto pomyśleć o zestawach typu tandem posiadających 120 m3 powierzchni ładunkowej bo w znaczący sposób poprawiają ekonomikę transportu, jest to blisko 30-40m3 więcej niż standardowa naczepa. Istotnym czynnikiem jest niezawodność posiadanych pojazdów, systemy bezpieczeństwa oraz ich wiek.

Logistic-Evex – specjaliści w dziedzinie „Przewóz ładunków dla branży Automotive“

W Logistic-Evex zdajemy sobie sprawę z wagi jakie mają poszczególne czynniki w procesie jakim jest przewóz ładunków dla branży automotive. Posiadamy zgrany zespół ludzi o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Posiadamy znakomitych kierowców, którzy zdają sobie sprawę w jak skomplikowanych procesach logistycznych biorą udział i ściśle realizują zalecenia kadry zarządzającej. Poznaj nasz zespół https://evexlog.com/nasz-zespol/

Warty zaznaczenia jest fakt, iż Logistic-Evex codziennie przemierza trasy Niemcy – Polska swoimi ciężarówkami, dzięki czemu możliwe jest skondensowanie przewozu i optymalizacja wszelkiego rodzaju procesów z kategorii przewóz ładunków dla branży automotive. Daje to także możliwości przewozu ładunków całopojazdowych FTL i częściowych LTL.

Pojazdy które posiadamy w swojej flocie to Mercedes Benz (ponad połowa): Mercedes Sprinter, Mercedes Atego i Mercedes Actros, ponadto: MAN oraz DAF. Nasze pojazdy wyposażone są w zróżnicowane systemy bezpieczeństwa takie jak: rozbudowane systemy wspomagające pracę kierowców, doświetlenie i kamery skrętu w prawo, aby zadbać o innych użytkowników drogi oraz pieszych. Posiadamy certyfikat XL Code który predestynuje nas do bezpieczniejszego przewożenia ładunków. Dysponujemy zestawami przestrzennymi do 120 m3 o zróżnicowanym tonażu: 12, 18 i 24 tony o wymiarach 7,7 m+7,7 m oraz 3m wysokości typu MEGA, typu firanka pozwalająca wiele sposób ładowania. Posiadamy profesjonalne zabezpieczenia ładunków takie jak maty przeciwpoślizgowe czy zróżnicowane pasy.
Zleć nam przewóz ładunków dla branży Automotive!

Zapraszamy do współpracy z Logistic-Evex!

Kontakt: Rafał Karkosz, Sales Manager

+48732700061

rafal.karkosz@evexlog.com